SASHA STRUNIN

SASHA STRUNIN
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Warszawa
Utworów:
1
Oglądany:
1513 razy
iDesk:
Założenie konta:
12 listopada 2011
Ostatnia aktualizacja:
14 listopada 2011
Informacja:

SASHA - znajduje się na nowej drodze swojej kariery muzycznej. Ta „nowa droga”, to przede wszystkim – NIEZALEŻNOŚĆ. Niezależność daje jej komfort tworzenia muzyki i własnego wizerunku. Zawsze tego pragnęła. Ale nie zawsze miała na to wpływ. Co oznaczają te słowa ? Otóż, obecnie Sasha ma wpływ na wszystko co dzieje się z jej praca artystyczną.

Dzięki tej niezależności...

- sama wybiera kompozycje do jakich śpiewa
- sama wybiera producentów i wytwornie z jakimi będzie współpracowała
- sama kreuje swój wizerunek

Jednym słowem...

Posiada fantastyczną „artystyczną wolność”, dzięki czemu czuje radość z tego co robi. To komfort, który dla większości utalentowanych artystów ma ogromne znaczenie. Dzięki wielkiej życzliwości ludzi, z którymi obecnie współpracuje mogą powstawać nowe: utwory i wideoklipy. Sasha, w tej chwili ma możliwość kreowania swojego wizerunku artystycznego. Prawdziwego wizerunku, a nie „sztucznego marketingowego tworu...”

Biografia:

Sasha Strunin, urodziła się 27 października 1989 w St.Petersburgu. Jest jedynym dzieckiem śpiewaków operowych: Igora Strunina, pochodzącego z Rosji, i Vity Nikołajenko, pochodzącej z Ukrainy, gdzie Strunin mieszkała przez trzy lata swojego życia W 1992 przyjechała do Polski wraz z rodzicami, którzy otrzymali kontrakt w Teatrze Wielkim, uczęszczała do podstawowej szkoły muzycznej w Poznaniu.
Już jako 13-stolatka zajmowała się modelingiem. Była związana z agencją Elite i pracowała m.in w Paryżu i Japonii. W 2003 roku została laureatką Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu. W 2005 wzięła udział w 4. edycji programu Idol, w którym dotarła do półfinału.
W wieku 15 lat Sasha została członkinią zespołu The Jet Set. W 2006 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana Just Call Me, którą promowały single "How Many People", "Just Call Me" (2006), "Time To Party" (2007) i "The Beat Of Your Heart" (2008). Z pierwszym singlem z albumu zespół wziął udział w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, w których zajął 3. miejsce, a z drugim singlem wystąpił na Sopot Festival 2006, na którym w rywalizacji o Bursztynowego Słowika zajął 2. miejsce. W lutym 2007 roku The Jet Set ponownie wziął udział w polskich preselekcjach piosenki Eurowizji, ze swoim trzecim singlem "Time To Party", wygrywając konkurs. Zespół za piosenkę "Time To Party" zdobył również nagrodę Superjedynki w kategorii przebój roku. Wraz z The Jet Set otrzymała nagrodę VIVA Comet Awards i Eska Music Awards w kategorii zespół roku.
W styczniu 2009 grupa The Jet Set zakończyła swoją działalność, była bowiem w zamierzeniu projektem stworzonym na nagranie jednej płyty. Po rozwiązaniu zespołu Strunin rozpoczęła działalność solową i podpisała kontrakt na debiutancką płytę z wytwórnią Sony Music. Przed premierą albumu w duecie z Dannym nagrała utwór "Emely". W czerwcu Strunin wydała swój pierwszy solowy singel "To nic kiedy płyną łzy". Piosenkę tę zaśpiewała w konkursie o Bursztynowego Słowika na 46. Międzynarodowym Sopot Festival, w którym zajęła 6. miejsce. 21 września ukazał się jej pierwszy solowy album zatytułowany Sasha, który zajął 25. miejsce na liście 100 najlepiej sprzedających się płyt we wrześniu 2009.
W 2010 roku dołączyła do obsady serialu Pierwsza miłość, w którym grała rolę piosenkarki Kaliny Świętochowskiej. W październiku 2010 ukazała się gra TV Superstars, w której Strunin udzieliła głosu Belli. Piosenkarka zagrała również w filmie krótkometrażowym w reżyserii Natalii Kostenko zatytułowanym Koniec świata, w którym wcieliła się w rolę Oliwii.
Jeżeli chodzi o wykształcenie Sashy, w 2009 rozpoczęła studia na Wydziale Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
W maju 2011 roku Sasha rozwiązała umowę ze swoimi dotychczasowymi menagerami oraz wytwórnią fonograficzną i rozpoczęła prace na własną rękę. Wraz ze swoim nowym menagerem, założyła własną firmę producencką i menagerską. Nad muzyczną stroną Sashy czuwa Michael ''!BAZZ'' Jackson. Jest to zdecydowany muzyczny zwrot o 180 stopni, w stosunku do tego co Sasha wykonywała dotychczas. W lipcu 2011 roku w berlińskim studio muzycznym, rozpoczęła pracę nad singlem zwiastującym cały album, który prawdopodobnie ukaże się w lutym 2012 roku.

NOWOŚĆ:

Ok. 25 listopda 2011 roku, ukaze sie najnowszy wideoklip SASHY do utworu "GAME OVER". Caly projekt wraz z jego realizacja powstal w Paryzu. Juz teraz na niektorych portalach internetowych mozecie obejrzec zdjecia z planu.

Fotografie z planu zdjęciowego realizowanego w Paryżu, wykonala: IZABELA JURCEWICZ.

KONTAKT:
www.sasha-strunin.com
manager@sasha-strunin.com

kalendarium

Brak wydarzeń w kalendarium